25

Monday, May

Olejarnia i Statoil Kosów Lacki - sruta rzepakowa

Szafki na wino
 /  / Szafki na wino
Szafki na wino

Szafki na wino

Szafki na wino
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szafki na wino

Smakosze wina najchętniej zabraliby swój dobytek i ruszyli na południe Europy – do Toskanii, Piemontu, Prowansji, Bordeaux, Alzacji, Szampanii czy Badenii – gdziekolwiek, gdzie z okna sypialni rozciągałby się piękny widok na rozległe połacie winnic. Najczęściej jednak pozostają oni w strefie klimatu umiarkowanego, gdzie produkuje się zgoła inne, niestety gorsze w smaku wino. Najrzadsze frykasy nabyte za granicą lub w polskich sklepach chowają w domowym barku.

To z myślą o pasjonatach degustacji win (rodem ze świetnego filmu „Bezdroża”) zaczęto produkować specjalne szafki na wina. To wygodna alternatywa dla ciasnych barków w salonie, wysoko umieszczonych pawlaczy i wypełnionych po brzegi szafek kuchennych. Możliwość ekspozycji najcenniejszych butelek, z których każda ma swoją oddzielną, interesującą historię, uszczęśliwiła już niejednego posiadacza własnego zbioru tych szlachetnych trunków. Podjęcie gościa zawartością wybranej butelki byłoby równoznaczne najwyższym zaszczytem i honorami.

Producenci mebli oferują szeroki wybór sprzętów do przechowywania win: rustykalne meble z litego drewna, szafki i komody o egzotycznym kolorze i kolonialnym klimacie, drewniane lub plecione stojaki na wino, pomysłowe, wiszące szafki o fantazyjnych kształtach, dekoracyjne rzeźbo-stojaki z otworami na butelki, wolnostojące barki, kredensy z półkami na wino i wieszakami na kieliszki oraz nowoczesne, minimalistyczne szafki z tworzyw sztucznych.

Dzięki tak szerokiej i bogatej w najróżnorodniejsze rozwiązania ofercie, wymarzony mebel możemy wedle uznania skomponować z wystrojem wnętrza. W ofercie sklepów meblowych znajdziemy zarówno meble idealne do wytwornego, mrocznego salonu z antykami, przytulnej kuchni o ciepłym, przyjemnym kolorycie, reprezentacyjnej biblioteki, minimalistycznych pomieszczeń o oszczędnej kompozycji i śmiałej kolorystyce, jak również sprzęty przeznaczone do wyposażania knajpek, pubów, barów i restauracji.

Większość szafek, komód i kredensów zaprojektowano tak, by umożliwić przechowywanie trunków wedle jakiegoś klucza, np. kraju pochodzenia, daty produkcji lub rodzaju wina. Miłą niespodzianką są skrytki na korkociąg czy bezpieczne miejsce do wieszania lub stawiania kieliszków.

Co się tyczy stojaków, istnieją one w wersji mniejszej, w sam raz do umieszczenia na szafce, kredensie czy ławie i większej – do usytuowania na podłodze w charakterze osobnego mebla.

Należy pamiętać o tym, że wino, zanim „ujrzy” światło dzienne, powinno dojrzeć w wilgotnym, chłodnym i ciemnym miejscu. Eksponujemy trunki dojrzałe i przeznaczone już do konsumpcji. Mimo wszystko na miejsce ich przechowywania warto wybrać zaciemnione miejsca.

About the author:

Related posts