04

Monday, December

Budownictwo i Architektura

Statoil kosów lacki i olejarnia
 /  /  /  /  /  /  / Statoil kosów lacki i olejarnia
Statoil kosów lacki i olejarnia

Statoil kosów lacki i olejarnia

Staoil – O Firmie O FIRMIE
Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją oleju rzepakowego surowego oraz poekstrakcyjnej śruty rzepakowej. Nasz olej trafia do największych odbiorów w kraju i zagranicą jako komponent do produkcji biopaliw. Śruta rzepakowa jako wysokowartościowy materiał paszowy jest ceniona wśród krajowych odbiorców.

Staoil Sp. z o.o. została zarejestrowana w 2010 r. Działa ona na terenie województwa mazowieckiego, w Kosowie Lackim. Zakład Przetwórstwa Nasion Oleistych jest jednym z najbardziej nowoczesnych zakładów produkcji oleju rzepakowego w kraju. Oddany do eksploatacji wiosną 2015 roku składa się z : magazynów ziarna rzepaku, działu tłoczni, działu ekstrakcji oraz magazynów na wyroby gotowe (olej i śrutę).

Zastosowanie zaawansowanych technologii tłoczenia i ekstrakcji pozwala firmie otrzymywać olej najwyższej jakości, spełniający oczekiwania odbiorców. Staoil Sp. z o.o. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju, które skupia przedstawicieli wiodących firm przemysłu tłuszczowego w kraju.

Staoil – O FirmieSPRZEDAŻ ŚRUTY RZEPAKOWEJ
Efektem przetwórstwa ziaren rzepaku odmian „00” oprócz oleju jest również poekstrakcyjna śruta rzepakowa wykorzystywana w żywieniu zwierząt. Charakteryzuje się ona bardzo małą zawartością glukozynolanów do 25 µM/gsmb oraz niskim udziałem niepożądanego, źle metabolizowanego kwasu erukowego- do 2 %. Śruta rzepakowa charakteryzuje się korzystnym składem aminokwasowym, na uwagę zasługuje wyższa niż w przypadku śruty sojowej, zawartość metioniny i cystyny oraz wyższa niż w śrucie sojowej zawartość wapnia, fosforu i magnezu.
Oferowana przez nas śruta spełnia wymagania Prawa Polskiego i Unii Europejskiej odnośnie materiałów paszowych.
Parametry produkowanej śruty:

Zawartość wody: max 13 %
Zawartość białka: min 32 %
Zawartość tłuszczu: max 4 %
Zawartość popiołu: max 8 %
Zawartość włókna: max 13 %

Ponadto dzięki dobrze wdrożonemu i utrzymywanemu systemowi HACCP zapewniamy wysoką jakość naszej śruty rzepakowej.

słowa kluczowe: statoil kosów lacki, olejarnia kosów lacki, statoil kosów, tłocznie oleju rzepakowego, sruta rzepakowa, skup gliceryny, sprzedaż oleju rzepakowego, producenci oleju rzepakowego, sprzedaż oleju, rzepak sprzedaż

Zobacz podobne artykuły:

About the author:

Related posts