25

Monday, May

Olejarnia i Statoil Kosów Lacki - sruta rzepakowa

Jak urządzić swoje miejsce do pracy?
 /  / Jak urządzić swoje miejsce do pracy?
Jak urządzić swoje miejsce do pracy?

Jak urządzić swoje miejsce do pracy?

Jak urządzić swoje miejsce do pracy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeśli pracujemy w domu lub kończymy w nim projekty po godzinach, warto pomyśleć o urządzeniu własnego, odosobnionego miejsca do pracy. Otoczenie w jakim przebywamy ma wpływ na jakość i szybkość wykonywanych czynności. Z tego względu należy rozważnie wybrać miejsce, sprzęt i kolorystykę.

Urządzenie miejsca do pracy tak, aby odpowiadało naszemu usposobieniu, potrzebom i upodobaniom, wymaga znajomości podstawowych zasad aranżowania wnętrz i organizacji. Są osoby nadzwyczaj energiczne, którym do pracy potrzeba stonowanych kolorów, aby mogły się skoncentrować. Bywają też tacy, którzy potrzebują jaskrawych barw (pomarańcz, ostra zieleń, kanarkowy żółty, soczysta czerwień), by nie popaść w stan znużenia i osiągnąć maksymalne skupienie. Wybór kolorów ma zoptymalizować nasze funkcjonowanie.

Bardzo wiele zależy od przestrzeni, jaką możemy wygospodarować. Może to być część salonu, sypialni lub całe pomieszczenie służące za gabinet. Jeśli mamy mało miejsca, nic nie szkodzi. Rzecz w tym, by dobrze zorganizować sobie pracę i ergonomicznie zagospodarować przestrzeń. Jeśli wykonujemy robotę papierkową i w związku z tym posiadamy sporo dokumentów, dobrze jest postarać się o regał, gdzie moglibyśmy umieścić uporządkowane według uznania segregatory. W przypadku używania pędzli, kredek, nożyczek i urządzeń kreślarskich, warto zainwestować w większy stół lub biurko. Musi ono pomieścić wszystkie potrzebne nam do pracy akcesoria oraz arkusze papieru znacznych rozmiarów. Biurko powinno znajdować się w samym centrum mebli, abyśmy mogli bez przeszkód sięgać po niezbędne artykuły.

Pamiętajmy o tym, że długotrwałe obcowanie z komputerem może uszkodzić nasz wzrok i skrzywić naszą postawę. Do naszych obowiązków należy odpowiednie ustawienie monitora oraz zaopatrzenie się wygodny regulowany fotel z podłokietnikami. Bardzo ważne jest także dobre oświetlenie biurka, które nie będzie zbyt słabe i jednocześnie oślepiające nasz narząd wzroku.

Wszelkie sprzęty elektroniczne: komputer, laptop czy radio, wydzielają niekorzystnie wpływające na samopoczucie jony dodatnie. Możemy temu zaradzić, ustawiając w ich otoczeniu rośliny (zwłaszcza kaktusy), lampę solną lub bursztyn. Zieleń w pomieszczeniu działa relaksująco, dzięki czemu goniąc terminy, nie odczuwamy tak bardzo presji i stresu.

Ważną kwestią, o której musimy pamiętać wybierając pomieszczenie na gabinet, jest dobiegający do nas hałas. Dobrze byłoby usytuować kąt do pracy w pokoju, którego okna nie wychodzą na ruchliwą arterię. Jeśli mieszkanie ma układ połączonych pomieszczeń, jest oczywistym, że nie możemy wybrać na gabinet pokoju przechodniego. Aby nie wymagać od domowników bezwzględnej ciszy i dostosowania się do naszych godzin pracy, powinniśmy zadbać o to, aby mieć pod ręką radio lub inny sprzęt grający. Relaksująca muzyka pozytywnie wpływa na działanie naszego mózgu.

W sytuacji, kiedy musimy wyodrębnić od reszty pomieszczenia naszą mini-pracownię, zadbajmy o to, by widok przemieszczających się domowników nie rozpraszał naszej uwagi. Możemy osiągnąć to, usadawiając się przodem do okna lub ściany tak, by mieć resztę pomieszczenia za swoimi plecami. Kiedy nie ma takiej możliwości, warto postawić parawan lub ściankę działową (murowaną lub z karton-gipsu). Taki zabieg nie tylko uchroni nas przed dekoncentracją, ale także przyda wnętrzu ciekawego akcentu.

Na koniec pamiętajmy o tym, by uprzyjemnić sobie pracę jakimś miłym akcentem w pokoju. Może to być ładny obraz, ozdobna roślina lub zdjęcie naszych najbliższych na biurku.

About the author:

Related posts