24

Sunday, September

Budownictwo i Architektura

Czy warto kupić stół do kuchni?
 /  / Czy warto kupić stół do kuchni?
Czy warto kupić stół do kuchni?

Czy warto kupić stół do kuchni?

Kuchnia może stać się sercem całego domu, gdy zostanie odpowiednio zaaranżowana. Nawet na niewielkiej przestrzeni warto wygospodarować w niej miejsce na stół – o ile w planie domu nie przewidziano jadalni z prawdziwego zdarzenia. Taki stół ma naprawdę wiele zalet, oprócz tej oczywistej – że zdobi kuchnię!

Stół dla zwiększenia funkcjonalności kuchni

Wydawać by się mogło, że stoły do kuchni zawadzają na niewielkiej przestrzeni, która przecież powinna raczej ułatwiać poruszanie się podczas gotowania. Nic bardziej mylnego! Zauważmy, że po kuchni przechodzimy raczej wzdłuż ciągu szafek i blatów roboczych, więc stojący przy nich stół niemal wcale nie jest w stanie zaszkodzić wygodnemu przemieszczaniu się. Oczywiście jego rozmiar, kształt i krzesła muszą być właściwie dopasowane do stylu, rozmiarów i możliwości aranżacyjnych wnętrza. Gdy jednak wybierze się właściwy stół, w krótkim czasie będzie można sobie pogratulować tej decyzji – stół w kuchni zdecydowanie zwiększa powierzchnię blatów roboczych, które szalenie się przydają choćby podczas lepienia pierogów!

Rodzinny klimat dzięki stołowi

Jeśli w domu nie ma prawdziwej jadalni, to gdzie wówczas spożywać posiłki? Jedzenie obiadu na sofie w salonie jest niezbyt wygodnym ani higienicznym rozwiązaniem, podobnie jak przy biurku komputerowym. Dlatego warto wygospodarować, nawet przy niewielkiej liczbie domowników, choćby malutki stolik, który wystarczy, aby dwie czy trzy osoby były w stanie zmieścić na nim swój talerz z posiłkiem. Wspólne jedzenie posiłków jest bardzo ważnym elementem rodzinnej rutyny, którego nie powinno się zaniedbywać. To często jedyny czas, gdy jej członkowie mogą ze sobą porozmawiać bez obecności urządzeń multimedialnych czy innych zajęć odrywających ich od tego, co istotne.

Biorąc pod uwagę te aspekty – tak, zdecydowanie warto postawić w swojej kuchni stół! Jeśli nie masz dość miejsca na mebel z prawdziwego zdarzenia, postaw na składany stolik lub wykorzystaj inne rozwiązanie, które pomoże Ci zdobyć dodatkowy kawałek blatu w tym pomieszczeniu!

Zobacz podobne artykuły:

About the author:

Related posts