24

Sunday, September

Budownictwo i Architektura

Cyklinowanie bezpyłowe
 /  / Cyklinowanie bezpyłowe
Cyklinowanie bezpyłowe

Cyklinowanie bezpyłowe

Cyklinowanie bezpyłowe – jak często restaurować parkiet?

Posiadając w domu drewniany parkiet, warto zainwestować w cyklinowanie bezpyłowe. Jest to bowiem nowoczesna usługa, do wykonania której stosuje się specjalne urządzenia zaopatrzone w odkurzacz. Dzięki temu cały powstały przy wykonywaniu usługi pył jest automatycznie usuwany z ogólnodostępnej przestrzeni, a to z kolei oznacza, że zostawione w pomieszczeniu meble nie zostaną zniszczone przez nagromadzony kurz.

Pierwsze bezpyłowe cyklinowanie warto wykonać na kilka tygodni od położenia nowego parkietu. Każde kolejne jedna nie musi być wykonywanie z ogromną częstotliwością. Ogromną zaletę cyklinowania bezpyłowego jest fakt, iż wykonywać można je nawet co 10 lat. Można również zlecić wykonanie cyklinowania bezpyłowego w przypadku przyuważenia uszkodzeń bądź zabrudzeń drewnianego parkietu.

Jednakże nie można zapominać także o innych formach dbałości o drewniany parkiet, ponieważ cyklinowanie bezpyłowe to nie wszystko. Można jednak zlecić wykonanie usługi z jednoczesnym lakierowaniem bądź olejowaniem, co ma zapewnić odporność parkietu na uszkodzenia natury mechanicznej, ale również te występujące wskutek niesprzyjających czynników zewnętrznych.

Zobacz podobne artykuły:

About the author:

Related posts